traren
  • +90 551 244 20 28

Neyzen Ahmet ATEŞ

Ahmet Ateş

1986 yılında Şanlıurfa'da doğdu. 1991 - 1992 yıllarında İlk okul Öğretmeni Gazelhan olan Akif BAYBOSTANCI'dan musiki merakı başladı. 1995 - 1996 yıllarında Şanlıurfa mevlevihanesinde ritim dersleri aldı ve uzun yıllar Mevlevi ayinlerinde ritimzen olarak meşk etti.

2000'li yıllarda Gazi Antep mevlevihanesinde Ney sesinden etkilenerek Ney sazına yöneldi. Nazariyat, Makam, Usul ilimlerinde uzun çalışmalar ve araştırmalar sonucu kendini geliştirdi.

Urfa'da Ney yapımını ve Ney meşkini eksik bulup aynı yıllarda Şanlıurfa'da Ney yapımına başladı. Çok sayıda Neyzenlerle çalışmalar yaptı, sık sık İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere seyahat ederek Ney ilmini ve klasik tavrını geliştirdi. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Ney Yapım sanatcısı oldu. Şanlıurfa T.C. Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Ney yapım dersleri verdi.

Bir çok Neyzen ve Ney yapım sanatçısı yetiştirdi. Ayrıca Sadrettin ÖZÇİMİ'nin öğrencisidir. Halen çalışmalarına Şanlıurfa Balıklıgöl Rızvaniye El Sanatları Külliyesinde Ney Yapım Merkezinde devam etmektedir.

Şanlıurfa Balıklıgöl Ney Yapım Merkezi, Ateş Usta ney atölyesi, ney, neyzen, ney dinletisi, ney dersleri, ney çeşitleri, ney fotoğraf galeri, ney video galeri, ney sohbetleri

Şanlıurfa Balıklıgöl Ney Yapım Merkezi, Ateş Usta ney atölyesi,

Ateş Usta

  • Adres

    Göl Mahallesi Rızvaniye Cami Avlusu No:11 63200 Balıklıgöl/Şanlıurfa

  • Email

    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  • Telefon

    +90 551 244 20 28

Sosyal Medya

İletişim Formu

  Posta Gönderilemed,   E-postanız gönderilmiştir.
Üst